O czym jest ten przewodnik?

Z filmu oraz poniższego tekstu dowiesz się:

  • jakie są typy, rozmiary i kolory baterii do aparatów słuchowych oraz jak aktywować baterię?
  • jaka jest żywotność baterii słuchowej i w jaki sposób się ją wylicza?
  • jaka jest różnica w czasie działania baterii w najnowszej technologii Active Core a poprzedniej Clear Sound?

Rozeznanie się w typach baterii słuchowych może wydawać się na początku kłopotliwe dla osoby, która nie miała z tym zagadnieniem nigdy do czynienia – dlatego postaramy się wyjaśnić o co w tym chodzi.

Bateria mają różne rozmiary w zależności od typu urządzenia słuchowego. Wszystkie baterie cynkowo-powietrzne są zabezpieczone kolorową zaślepką, która chroni baterię przed aktywacją i utratą energii aż do czasu jej użycia. Zaślepka działa jak plomba – zrwij ją jeśli zamierzasz włożyć baterię do aparatu słuchowego lub implantu.

Kiedy odkleisz zaślepkę, pozwól baterii „odetchnąć” powietrzem przez 60 sekund, a dopiero po tym umieść ją w urządzeniu. Umożliwi to baterii wejść w reakcję z powietrzem co aktywuje ją do działania.

Baterie słuchowe są dostępne w 4 różnych rozmiarach – od najmniejszego, do największego – 10, 13, 312, 675. Bez względu na to jaką jakiego producenta baterię kupisz, typ baterii jest zestandaryzowany i oznaczony zawsze tym samym numerem i kolorem.

Najmniejsza jest bateria 10, oznaczona kolorem żółtym. W standardowych testach jej żywotność to 11 dni albo 134 godziny.

Kolejna, oznaczona numerem 13 i kolorem pomarańczowym, działa około 11 dni lub 136 godzin.

Bateria 312 jest oznaczona kolorem brązowym a jej żywotność to około 12 dni lub 141 godzin.

Ostatnia i największa jest bateria 675 oznaczona na niebiesko. Czas pracy w testach: 12 dni lub 141 godzin.

Mówiąc o dniach pracy baterii mamy na myśli średni czas żywotności baterii zakładając, że pracuje ona 12 godzin dziennie. Czas ten może ulec zmianie w zależności od urządzenia jakiego używasz i jego rzeczywistego czasu eksploatacji podczas dnia.

Czas pracy najnowszych baterii słuchowych Rayovac® Extra Advanced w technologii Active Core jest dłuższy o 2 dni lub 24 godziny ciągłej pracy w porównaniu do technologii Clear Sound.

Skontaktuj się ze swoim protetykiem lub doktorem – doradzą Ci jaka bateria będzie najlepsza dla Ciebie tak, żeby była dopasowana dokładnie do Twoich potrzeb.